24. augusta 2023, Bratislava
4 minutes read
#Dobrodružství #Horolezectví #potápění #safari #trekking

Zážitky pre dobrodruhov alebo zažite Srí Lanku inak

Srí Lanka je obľúbená medzi dobrodruhmi. Je to krajina, ktorá sa môže pochváliť mnohými miestami, ktoré sa oplatí preskúmať. Ak máte dušu dobrodruha a nebaví vás nečinne ležať na pláži, máme pre vás outdoorové aktivity, ktoré vám zdvihnú adrenalín.

Túra korunami stromov v dažďovom pralese

Zipline ocenia všetci, ktorí milujú prírodu a pocit úplnej slobody. Ide o lanový most, ktorý umožňuje dobrodruhom jazdiť vzduchom na oceľových lanách, ktoré sú napnuté medzi vysokými stromami. Je tak možné obdivovať nepredstaviteľnú krásu srílanských lesov z veľmi nezvyčajnej perspektívy, a to zo vzduchu.

Husté lesy pretínajú krištáľovo čisté rieky. Lesy sú plné rozmanitých rastlín a vtákov. Počas jazdy si vychutnáte aj výhľad na okolité hory. Rozhodne je tu čo vidieť. Niektoré trasy zipline dosahujú výšku niekoľko desiatok metrov nad zemou, čo dodáva celému zážitku tú správnu dávku adrenalínu. Túto zábavu si môžete užiť v zalesnenej oblasti Kitulgala, ktorá sa nachádza v západnej časti Srí Lanky.

Zdroj: pixabay.com – bongsace - zipling

Treking v národnom parku Horton Plains

Milovníci trekingu by si určite nemali nechať ujsť návštevu národného parku Horton Plains v centrálnej časti Srí Lanky. Toto miesto sa považuje za jeden z najúžasnejších prírodných divov, ktorý ponúka nielen dobrodružstvo, ale aj dychberúce výhľady. Náročnejšia je cesta na Patne, vysoký skalnatý vrchol, ktorý ponúka nádherný výhľad na rozľahlé pláne a okolité kopce. Nesmiete vynechať ani Bakerov vodopád, ktorý vytvára osviežujúcu atmosféru a poskytuje vynikajúce miesto na oddych.

Skalnatá vyhliadka na World’s End ponúka úchvatný výhľad na hlboké údolie a okolité hory. V blízkosti World’s End sa nachádza skalná stena Mini World’s End, ktorá je menšia a tiež veľmi malebná.

 

Safari výlet do národného parku Yala

Ak túžite pozorovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí, najlepším miestom na Srí Lanke je národný park Yala, kde sa nachádza safari. Môžete očakávať stretnutie s divokými slonmi, leopardmi, krokodílmi a rôznymi druhmi vtákov. Pokiaľ ide o pozorovanie leopardov, tieto sú

jedným z najlepších miest na svete. Srílanský leopard je teda jednou z najväčších a najvzácnejších mačkovitých šeliem na svete. Práve v Safari ich môžete vidieť, ako sa preháňajú po trávnatých pláňach alebo odpočívajú v tieni stromov.

Zaujímavým predstavením je aj nočné safari, ktoré vám umožní zažiť divoké zvieratá, ktoré sa počas dňa skrývajú (nočné šelmy a vtáky) a zároveň lovia. Naskočte do džípu a vydajte sa do divočiny. Bude to jazda!

Zdroj: pixabay.com – RomanBader – Safari v Národním parku Yala

Potápanie pri pobreží ostrova Pigeon

Pre tých, ktorí prišli na Srí Lanku predovšetkým za vodnými radovánkami, máme ako dobrodružstvo potápanie. Holubí ostrov sa nachádza neďaleko Trincomalee na východnom pobreží Srí Lanky a je vodným rajom. V krištáľovo čistých vodách sa nachádza úžasný koralový útes s pestrým podmorským životom. Môžete tu vidieť tropické ryby, korytnačky, úhora, raje a morské koníky.

Nie je vylúčené, že tu uvidíte žraloka bazového, migrujúceho alebo strieborného. Ak však máte záujem o pozorovanie žralokov, informujte sa v miestnych potápačských centrách a u sprievodcov, ktorí majú informácie o ich pohybe.

 

Vyhliadkové lezenie v pohorí Ella

Ella je malebná oblasť s horskými štítmi a zelenými kopcami, ktoré sú úplne ideálne pre horolezcov. Vrchol Little Adam’s Peak je potom jednou z najobľúbenejších destinácií v oblasti Ella pre skalné lezenie. Nie je taký náročný ako Adam’s Peak, takže je skvelý pre menej skúsených horolezcov. Pre tých, ktorí si chcú naozaj dať do tela, je tu Ella Rock, dlhšia a náročnejšia túra. Celý tento trek môže trvať niekoľko hodín a vyžaduje si lepšiu kondíciu.

Ďalším skvelým miestom a výzvou je Ravana Rock. Cestou uvidíte jedinečný vodopád Ravana a po výstupe na horu po strmom svahu budete odmenení výhľadom na krásne zelené údolie.

Source: emarkanalytics.com
Foto: unsplash.com
Preview picture: unsplash.com
Tags: technology, top10

Blog

Blog o Srí Lance, magickém ostrově pro všechny, kdo milují přírodu, dobrodružství a pozitivně nastavené lidi.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kúsok raja už dnes

Príďte a objavte čaro Sleeping Elephant Beach Resort, kde luxus, pohodlie a príroda tvoria dokonalú harmóniu. Staneme sa súčasťou vašich nezabudnuteľných zážitkov. Tešíme sa na vás.

Rezervácia

Nájdite nás na mape

Vašu oázu pokoja a luxusu nájdete na tomto mieste.

Zobraziť viac

Potrebujete poradiť?

Môžete sa na nás v pokoji obrátiť s akoukoľvek otázkou ohľadom ubytovania, aktivít alebo služieb. Vždy vám radi odpovieme.

Formulár