24. augusta 2023, Bratislava
4 minutes read
#BambarakandaWaterfall #GartmorWaterfall #přírodníklenoty #RavanaWaterfall #top4

3+1 vodopádov na Srí Lanke, ktoré sa oplatí vidieť

Srí Lanka je nádherná krajina. Právom sa nazýva Perlou Indického oceánu. Ľudia ju vyhľadávajú najmä kvôli jej očarujúcej prírode. Jedným z takýchto skvostov, ktoré sa určite oplatí vidieť, sú vodopády. Predstavujeme vám 3 a 1 vodopád, ktoré sa oplatí navštíviť.

1. Vodopády Gartmore

Vodopády Gartmore sú najkrajšie vodopády na Srí Lanke. Nachádzajú sa približne 80 km južne od mesta Kandy a takmer vedľa jednej z najväčších turistických atrakcií, a to Adamovho vrchu. V porovnaní s Adam’s Peak sem však prúdi menej turistov, takže si ich krásu môžete naozaj vychutnať. Oba vodopády sa vylievajú do priehrady Maskeliya. Vodopády Gartmore sú inak spoločný názov pre vodopády Gartmore a Moray, ktoré sa nachádzajú len 500 metrov západne od mesta Gartmore.

Vodopády Gartmore sa delia na dve časti. Spodnú časť tvorí 30 metrov vysoký útes, hornú časť potom prírodný bazén, v ktorom sa môžete okúpať a vychutnať si nádherné chvíle v prírode s pôsobivým výhľadom. Tieto dve časti sú prístupné z rôznych miest. Odporúčame najprv navštíviť dolnú časť vodopádu a potom sa vybrať do hornej časti a vychutnať si kúpanie v prírodnom bazéne.

Gartmorský vodopád
Zdroj: reddit.com – r/srilanka – Gartmorské vodopády

2. Vodopád Bambarakanda Ella

Vodopád Bambarakanda Ella sa nachádza v okrese Kalupahana, v malebnej krajine národného parku Horton Plains. So svojou výškou dosahujúcou 263 metrov je najvyšším vodopádom na Srí Lanke. Vzrušujúci pohľad na vodu rútiacu sa z horského útesu v kopcovitej krajine je zaručený. Vodopád odporúčame navštíviť v období od marca do mája, keď je na svojom vrchole. Naopak, najlepšie je vyhnúť sa návšteve v období od novembra do februára.

Okrem pôsobivých fotografií scenérie je vodopád Bambarakanda Ella nádherným útočiskom na rodinné pikniky. Pod vodopádom sa nachádzaprírodné jazierko, kde si môžete užiť kúpanie a veľa zábavy.

 

3. Najširší vodopád Ravana

Ďalším srílanským skvostom, ktorý vám svojou krásou vyrazí dych, je vodopád Ravana. Hypnotizujúca kaskáda známa ako Ravana Ella je jedným z najfotografovanejších vodopádov, pretože sa nachádza v blízkosti hlavnej cesty spájajúcej kopce s južnými pláňami. Okrem iného si drží prvenstvo aj z hľadiska šírky. Má tiež obdivuhodnú výšku, a to 82 metrov. Pod vodopádom sa nachádza malé jazierko, v ktorom sa môžete okúpať. Aby ste mali najlepšie podmienky, odporúčame navštíviť vodopád Ravan v apríli, keď sa teploty pohybujú okolo príjemných 25 °C.

Vodopád Ravana Ella sa nachádza v krásnom prostredí, obklopený dažďovým pralesom a lúkami. V období dažďov pripomína kvet Areca s opadávajúcimi okvetnými lístkami. Miestna flóra zahŕňa orchidey, ebenové drevo, hodváb a mnohé liečivé rastliny používané v ajurvéde. Dajte si pozor na opice, ktoré sa vám môžu pokúsiť ukradnúť jedlo.

Ravana falls
Zdroj: jonnymelon.com – Ravana vodopád

4. Najnavštevovanejší vodopád Diyaluma

Vo vnútrozemí Srí Lanky sa nachádza ďalší vodopád, ktorý odporúčame navštíviť počas pobytu na Srí Lanke. Vodopád Diyaluma má kaskádovitý charakter a dosahuje výšku približne 220 metrov. To z neho robí druhý najvyšší vodopád na Srí Lanke. Na vrchole sa nachádzajú mimoriadne nádherné prírodné bazény, v ktorých sa môžete okúpať a z ktorých môžete pozorovať nádhernú okolitú panorámu. Už v prvej časti vodopádu sa nachádza niekoľko bazénov, v ktorých si môžete zaplávať alebo dokonca skočiť z jedného bazéna do bazéna pod ním.

Niektoré z bazénov sa dokonca nachádzajú na samom okraji. Môžete sa do nich aj ponoriť, ale dávajte si pozor, aby nedošlo k nehode. Odporúčame vám, aby ste si prírodné bazény len prezreli a pokračovali k tým bezpečnejším. Rozhodne neodporúčame chodiť k vodopádu za tmy alebo osamote, pretože v oblasti sa pohybujú slony.

Source: emarkanalytics.com
Foto: unsplash.com
Preview picture: unsplash.com
Tags: technology, top10

Blog

Blog o Srí Lance, magickém ostrově pro všechny, kdo milují přírodu, dobrodružství a pozitivně nastavené lidi.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kúsok raja už dnes

Príďte a objavte čaro Sleeping Elephant Beach Resort, kde luxus, pohodlie a príroda tvoria dokonalú harmóniu. Staneme sa súčasťou vašich nezabudnuteľných zážitkov. Tešíme sa na vás.

Rezervácia

Nájdite nás na mape

Vašu oázu pokoja a luxusu nájdete na tomto mieste.

Zobraziť viac

Potrebujete poradiť?

Môžete sa na nás v pokoji obrátiť s akoukoľvek otázkou ohľadom ubytovania, aktivít alebo služieb. Vždy vám radi odpovieme.

Formulár