24. júla 2023, Bratislava
4 minutes read
#AdamsPeak #EllaRock #Pidurutalagala #top8 #WorldEnd

8 vrcholov Srí Lanky s najkrajším výhľadom

Srí Lanka sa pýši očarujúcou krajinou, ktorá zahŕňa nielen priezračné vody Indického oceánu, ale aj bujné dažďové pralesy a nádherné horské scenérie poskytujúce nádherný výhľad na okolitú krajinu. Je preto rajom na zemi pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Tu si môžete prečítať o ôsmich vrcholoch, na ktoré by ste mali vystúpiť.

1. Adamov vrch

Adamov vrch, jedna z najposvätnejších hôr v krajine, sa nachádza v centrálnej časti Srí Lanky. Dosahuje výšku 2 243 m n. m. a je piatym najvyšším vrchom Srí Lanky. Výstup na jeho vrchol je nielen fyzickou výzvou, ale aj zážitkom nesmierneho duchovného významu. Na vrchole nájdete v skale odtlačok nohy, o ktorom sa predpokladá, že je to stopa Budhu na jeho ceste do raja. Výhľad z hory je úchvatný, hlavné mesto Kolombo je za jasného dňa vzdialené 65 km.

2. Ella Rock

Oblasť Ella, ktorá sa nachádza v centrálnej časti Srí Lanky, je známa svojimi zelenými kopcami, čajovými plantážami a vodopádmi. S nadmorskou výškou 1 041 metrov nepatrí k najvyšším vrcholom, ale cesta na vrchol vedie cez čajové plantáže a rozmanitú scenériu, takže sa oplatí vycestovať. Na vrchole sa vám potom naskytne nádherný výhľad do údolia.

Zdroj: pixabay.com – AdamHillTravel – skála Ella

3. Hora Pidurutalagala

Pidurutalagala s výškou 2 527 metrov je najvyššou horou na Srí Lanke. Nachádza sa v centrálnej časti Srí Lanky v Nuwara Eliya, približne 80 km od Kolomba. Cesta na vrchol sa začína medzi čajovými plantážami, potom vedie do dažďového pralesa, kde môžete vidieť rôzne kvety, motýle a vtáky. Počas výstupu môžete vidieť aj malé osady a chrámy, ktoré vás kultúrne obohatia. Z vrcholu potom uvidíte krásu národných parkov, vodopádov a rozľahlých plání.

4. Mini World’s End

Mini World’s End alebo tiež Mini World’s End je veľkolepé miesto nachádzajúce sa v pohorí Knuckles v centrálnej časti Srí Lanky neďaleko mesta Kandy. Ide o útes s prevýšením 1 192 metrov, z ktorého sa môžete pokochať výhľadom na nádhernú scenériu. Okrem toho môžu návštevníci navštíviť magické jazerá, horské pramene a prezrieť si divokú flóru na tomto mieste. To všetko stojí za to vidieť.

Zdroj: google.com – Suneth Nirmal Witharana – vrch Mini World´s End

5. Hora Kirigalpotta

Kirigalpotta je so svojimi 2 395 m druhou najvyššou horou na Srí Lanke. Leží v národnom parku Horton Plains v centrálnej časti Srí Lanky. Treba povedať, že je to nezvyčajné miesto. Cesta na vrchol vedie hlbokými lesmi, okolo skalnatých výbežkov, rozľahlých jazier, chladných riek a úchvatných vodopádov. Výstup je pomerne náročný a ľahko sa môžete stratiť, preto odporúčame zaplatiť si skúseného sprievodcu.

6.Hora Thotupolakanda

Thotupolakanda sa pýši titulom tretej najvyššej hory Srí Lanky. Meria 2 354 m. Nachádza sa tiež v centrálnej časti Srí Lanky a výstup na jej vrchol nie je taký náročný ako na Kirigalpottu. Horský chodník vedie krásnou nedotknutou prírodou, kde uvidíte množstvo tropických rastlín. Na tejto túre nie je potrebné mať so sebou sprievodcu, chodník vedie priamo hore. Odporúča sa však ísť v skupine, pretože v tejto oblasti sa voľne pohybuje leopard škvrnitý.

Zdroj: pixabay.com – google.com – hora Thotupolakanda

7. Vrchol Namunukula

Vrchol Namunukula je jedným z menej známych a navštevovaných vrcholov. Nájdete ho v centrálnej časti Srí Lanky, neďaleko mesta Badulla, ktoré je známe svojou krásnou krajinou. Je vysoký 2 035 metrov, vďaka čomu je Badulla významným bodom, z ktorého vrcholu je krásny výhľad na okolité a vzdialené hory a údolie. Cesta na vrchol vedie cez čajové plantáže, horské lúky a lesy, takže sa naozaj máte na čo tešiť.

 

8. vrchHora Cabaragala

Hora Cabaragala je o niečo strmšia. Leží v centrálnej časti Srí Lanky, v horskej oblasti medzi Kandy a Matale. Hoci Kabaragala dosahuje len 1 500 metrov a nepatrí medzi najvyššie hory na Srí Lanke, ponúka malebný výhľad na okolitú krajinu. Za dobrého počasia sú výhľady na okolie obzvlášť pôsobivé. Cesta na vrchol vedie cez bujný les, okolo mnohých vodopádov a horských potokov. Samotný výstup si zaručene užijete.

Source: emarkanalytics.com
Foto: unsplash.com
Preview picture: unsplash.com
Tags: technology, top10

Blog

Blog o Srí Lance, magickém ostrově pro všechny, kdo milují přírodu, dobrodružství a pozitivně nastavené lidi.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kúsok raja už dnes

Príďte a objavte čaro Sleeping Elephant Beach Resort, kde luxus, pohodlie a príroda tvoria dokonalú harmóniu. Staneme sa súčasťou vašich nezabudnuteľných zážitkov. Tešíme sa na vás.

Rezervácia

Nájdite nás na mape

Vašu oázu pokoja a luxusu nájdete na tomto mieste.

Zobraziť viac

Potrebujete poradiť?

Môžete sa na nás v pokoji obrátiť s akoukoľvek otázkou ohľadom ubytovania, aktivít alebo služieb. Vždy vám radi odpovieme.

Formulár