24. apríla 2023, Bratislava
4 minutes read
#BirdPark# #DětskéAtrakce #Pinnawale #YalaSafari #Zipline

Najlepšie miesta na Srí Lanke, kde sa vaše deti nebudú nudiť

Srí Lanka je nielen skvelou destináciou pre dovolenku vo dvojici, ale aj pre rodiny s deťmi. Ponúka mnoho zaujímavých miest, kde sa vaše deti určite nebudú nudiť. Kam ísť s deťmi na Srí Lanke, aby rodinná dovolenka naozaj stála za to?

Národný park Yala – Safari

Deti milujú zvieratá. Preto je pre malých dobrodruhov od 4 rokov ideálnym miestom druhý najväčší a najnavštevovanejší národný park na Šrí Lanke, Yala, kde možno vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Yala je domovom slonov, leopardov, krokodílov, medveďov, ako aj mnohých druhov vtákov. Okrem toho je možné pozorovať zvieratá nielen cez deň, ale aj v noci. Preskúmanie parku v otvorenom džípe bude pre vaše deti aj pre vás nezabudnuteľným zážitkom.

 

Sloní sirotinec Pinnawala a slonia svätyňa Udawalava

Pre nezabudnuteľnú interakciu s prírodou vrelo odporúčame navštíviť sloní sirotinec Pinnawala, ktorý sa nachádza vo vnútrozemí. Je to útulok pre osirelé slony v prirodzenom prostredí, kde si môžete vychutnať ich kŕmenie. Útulok sa považuje za akúsi sloniu zoologickú záhradu. V slonej svätyni v Udawalawe potom uvidíte zranené sloníčatá rôznych veľkostí, o ktoré sa starajú zamestnanci svätyne, aby sa mohli vrátiť do voľnej prírody. Slony sa voľne pohybujú v priľahlom národnom parku.

Zdroj: pixabay.com – hhach – sloní sirotčinec Pinnawala

Vtáčí park v Hambantote

Neďaleko mesta Hambantota sa nachádza tzv. vtáčí park. Jeho prehliadka vám nezaberie viac ako hodinu. Môžete tu vidieť desiatky druhov vtákov, od pávov cez plameniaky, papagáje, žeriavy až po pštrosy. Tento zážitok nadchne celú rodinu. Deti budú nadšené najmä z možnosti krmenia papagájov z ruky. Vystavené sú aj veľké papagáje makaky, s ktorými sa môžu aj odfotiť.

 

Výlet do lagúny na kajaku alebo katamaráne

Výlet do lagúny na kajaku alebo katamaráne patrí k nevšedným zážitkom, na ktoré vaše deti nezabudnú. Člny si môžete prenajať na mnohých miestach. V požičovni dostanete záchrannú vestu, nepremokavú tašku na veci, mapu a môžete vyraziť. Vydajte sa k lagúne neďaleko mesta Tangalle, kde sa nachádza Kalametiya Bird Sanctuary. Podvečer, pri západe slnka, tam môžete medzi mangrovníkmi pozorovať kŕdle vtákov, opíc a havranov. Je to úchvatné predstavenie.

Zdroj: pixabay.com – eliya - laguna

Ziplining v Ella Adventure Parku

Ella Adventure Park sa nachádza v oblasti Ella, kde si deti môžu užiť adrenalín. Tento park totiž ponúka množstvo outdoorových aktivít, ako sú jazdy na lane, visuté mosty, lezenie medzi stromami a ďalšie dobrodružné prvky. To všetko s očarujúcim výhľadom na okolitú krajinu.

 

Vodný svet uprostred hôr v Kandy

Uprostred hôr neďaleko Kandy sa nachádza vodný svet Rainforest Kandy, ktorý ponúka zábavu pre celú rodinu v podobe vodných zážitkov na šmykľavkách, v bazénoch a iných atrakciách. Ani vaše deti sa tu nebudú nudiť. Úchvatné okolie dotvára atmosféru celého zážitku. Priamo v meste sa nachádza niekoľko lezeckých stien pre malých dobrodruhov.

Zdroj: pixabay.com – jarmoluk – ilustrační foto

Tubing na rieke Kelani

Ďalšou vodnou aktivitou, ktorú si vaše deti zamilujú, ak sú aktívnejšie, je tubing. Ide o jazdenie po rieke na nafukovacích dušiach. Vaše deti si môžu vyskúšať tubing na rieke Kelani, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Kitulgala na juhozápade Srí Lanky. Táto oblasť je známa svojou krásnou prírodou a možnosťami na adrenalínové vodné športy. V ponuke je tu niekoľko trás vrátane pokojnejších, ktoré sú vhodné pre úplných začiatočníkov.

Plavecké a plážové ihriská v Negombe

Oblasť Negombo, ktorá sa nachádza na západnom pobreží Srí Lanky, je známa tým, že sa tu nachádza niekoľko plavární. To môže byť úplne skvelé pre deti, ktoré sa rady hrajú na piesku, plávajú a zároveň stále túžia po šmýkačkách, hojdačkách a preliezačkách. More je tu pokojné a pomerne plytké, takže je ideálnym miestom na detské vodné radovánky. Okrem toho si deti môžu užiť napríklad aj jazdu na kruhoch alebo na banáne.

Source: emarkanalytics.com
Foto: unsplash.com
Preview picture: unsplash.com
Tags: technology, top10

Blog

Blog o Srí Lance, magickém ostrově pro všechny, kdo milují přírodu, dobrodružství a pozitivně nastavené lidi.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kúsok raja už dnes

Príďte a objavte čaro Sleeping Elephant Beach Resort, kde luxus, pohodlie a príroda tvoria dokonalú harmóniu. Staneme sa súčasťou vašich nezabudnuteľných zážitkov. Tešíme sa na vás.

Rezervácia

Nájdite nás na mape

Vašu oázu pokoja a luxusu nájdete na tomto mieste.

Zobraziť viac

Potrebujete poradiť?

Môžete sa na nás v pokoji obrátiť s akoukoľvek otázkou ohľadom ubytovania, aktivít alebo služieb. Vždy vám radi odpovieme.

Formulár