13. januára 2024, Bratislava
4 minutes read
#Arugambay #Hikkaduwa #Mirissa #Top5 #Weligama

Surfovanie na Srí Lanke: 5 najlepších pláží pre nezabudnuteľný zážitok

Ak ste milovníkmi aktívnej dovolenky a radi surfujete, Srí Lanka je rajom surferov. Ponúka nespočetné množstvo miest s idylickými plážami, ktoré vás pozývajú vychutnať si vlny Indického oceánu. Predstavujeme vám 5 najlepších pláží, ktoré si nemôžete pomýliť.

1. Zátoka Arugam – raj surferov na východe

Zátoka Arugam sa skrýva za palmovými hájmi s oranžovo-bielym pieskom hneď pri pokojnom meste Puttivil na východnom pobreží Srí Lanky v okrese Ampara. Pláž Arugam Bay je jednou z najznámejších a najobľúbenejších surferských destinácií v krajine. Pláž ponúka niekoľko miest na surfovanie, z ktorých najvýznamnejšie je Main Point, kde sa lámu vlny, čo z nej robí ideálne miesto pre surferov všetkých úrovní. Pre skúsenejších je tu Pottuvil Point, kde môžu jazdiť na mimoriadne veľkých vlnách.

Hlavná sezóna trvá od mája do októbra a potom sa v júli na tejto pláži konajú medzinárodné surferské súťaže, ktoré sa oplatí vidieť.

2. Hikkaduwa – surfovanie a život pod vodou

Pláž Hikkaduwa sa nachádza na juhozápadnom pobreží Srí Lanky. Pôvodne rybárska dedina, dnes je Hikkaduwa malé mestečko, ktoré ponúka svojim návštevníkom širokú škálu vodných športov, z ktorých najpopulárnejší je surfing, pre ktorý je hojne navštevované. Pýši sa aj bohatým podmorským životom s koralovými útesmi Preto tu odporúčame šnorchlovanie alebo potápanie. Je úplne vhodná pre začiatočníkov, pretože vlny na pláži Hikkaduwa sú konzistentné, vďaka čomu si tu surferi môžu zdokonaľovať svoje zručnosti.

Najlepšie podmienky na surfovanie sú tu od novembra do marca. Najlepší čas na potápanie je od novembra do apríla.

Zdroj: pixabay.com – lapping - Hikkaduwa

3. Mirissa – surfovanie a relax v jednom

Mirissa patrí k miestam, ktoré sú vhodné najmä pre začiatočníkov, ale na svoje si prídu aj skúsení surferi. Ponúka skvelé podmienky na surfovanie. Vlny sa lámu blízko brehu, takže v Mirisse sa môžete kúpať a oddávať sa vodným radovánkam vrátane šnorchlovania. Na svoje si prídu aj tí, ktorí majú radi nočný život. V Mirisse sa nachádza niekoľko barov, reštaurácií a obchodov.

Ďalším zaujímavým zážitkom je pozorovanie modrých veľrýb a delfínov, ktoré môžete vidieť od novembra do apríla. Okrem iného je Mirissa jednou z najkrajších pláží na Srí Lanke.

4. Weligama – surfovanie pre začiatočníkov

Pláž Weligama je obľúbená najmä u začiatočníkov. Ukrýva sa na južnom pobreží Srí Lanky, je známa ako Piesočná dedina a obmývajú ju pokojné vody. Vlny sa tu lámu ďalej od pobrežia, čo vytvára ideálne podmienky pre tých, ktorí sa surfovať ešte len učia. Okrem toho tu miestne školy surfovania ponúkajú lekcie a požičiavajú vybavenie. Dno Weligami sa pomaly zvažuje smerom nadol, čo vytvára úplne ideálne podmienky na šnorchlovanie. Rybári sediaci na drevených kolíkoch zatlčených do morského dna, ktorí trpezlivo čakajú na svoj úlovok, vytvárajú úchvatné predstavenie.

V zimnej sezóne od novembra do apríla má Weligama najlepšie podmienky na surfovanie, vlny sú však väčšie. Vďaka tomu je vhodná pre skúsenejších surferov, zatiaľ čo v letnej sezóne, od mája do októbra, sú vlny menšie.

Zdroj: reddit.com – Acceptable_Help_5437 - Weligami

5. Unawatuna – surfovanie v úchvatnej prírode

Tyrkysové vody pláže Unawatuna, obklopené bielym pieskom a palmami, sú doslova rajom pre milovníkov krásnej prírody. Táto oblasť sa odporúča na šnorchlovanie a tiež potápanie. Je možné tu napríklad spozorovať vrak nákladnej lode Lord Nelson. Môžete si tiež vyskúšať vodné športy alebo absolvovať kurz potápania. Na svoje si tu prídu aj surferi. Vlny na pláži Unawatuna nie sú príliš veľké, takže surfovanie si môžu užiť začiatočníci aj skúsenejší surferi.

Najlepší čas na surfovanie je od augusta do novembra, keď juhozápadný monzún zvyčajne vytvára silnejšie vlny. Aj napriek tomu môžete v tomto období zažiť na Srí Lanke krásne dni.

Source: emarkanalytics.com
Foto: unsplash.com
Preview picture: unsplash.com
Tags: technology, top10

Blog

Blog o Srí Lance, magickém ostrově pro všechny, kdo milují přírodu, dobrodružství a pozitivně nastavené lidi.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kúsok raja už dnes

Príďte a objavte čaro Sleeping Elephant Beach Resort, kde luxus, pohodlie a príroda tvoria dokonalú harmóniu. Staneme sa súčasťou vašich nezabudnuteľných zážitkov. Tešíme sa na vás.

Rezervácia

Nájdite nás na mape

Vašu oázu pokoja a luxusu nájdete na tomto mieste.

Zobraziť viac

Potrebujete poradiť?

Môžete sa na nás v pokoji obrátiť s akoukoľvek otázkou ohľadom ubytovania, aktivít alebo služieb. Vždy vám radi odpovieme.

Formulár