24. augusta 2023, Bratislava
4 minutes read
#ČervenáMešita #Colombo #Gangaramaya #NárodníMuzeum #Vihamarahadevi

Návšteva Colomba alebo čo všetko vám môže ponúknuť srílanská metropola

Srí Lanka je medzi turistami veľmi obľúbenou destináciou. Za návštevu stojí aj hlavné mesto Srí Lanky Kolombo, kultúrne a hospodárske centrum Srí Lanky, ktoré ponúka množstvo atrakcií a aktivít. Čo ponúka hlavné mesto Srí Lanky?

Fort Galle

Pevnosť Galle je jednou z najvýraznejších ikon Kolomba. Je to starobylá pevnosť, ktorú v roku 1663 postavili Portugalci. Neskôr ju rozšírili Holanďania, po ktorých sú dodnes pomenované mnohé ulice. Prechádzka po hradbách je úchvatná. Naskytne sa vám nádherný výhľad na oceán a mesto. Môžete tiež obdivovať ulice lemované pôvodnými domami, v ktorých dnes sídlia štýlové obchody, reštaurácie a múzeá.

Tu nájdete aj najstarší maják na Srí Lanke, ktorý je jedným z najznámejších miest na prechádzky a úchvatný výhľad na západ slnka. Ďalším krásnym miestom je Japonská pagoda mieru postavená na vrchole kopca Rumassala, z ktorej sa naskytá nádherný výhľad na oceán. Táto monumentálna biela stavba bola postavená tak, aby vyžarovala čistotu a pokoj. Dostanete sa k nej buď príjemnou prechádzkou, alebo autom.

Chrám Gangaramaya

Jedným z najvýznamnejších budhistických chrámov v Kolombe, ktorý stojí za návštevu, je Gangaramaya. Na tomto mieste môžete obdivovať tisíce sôch a artefaktov rôznych architektonických štýlov vrátane sinhálskeho, tamilského, indického, čínskeho a thajského a dostať sa do úplnej harmónie a pokoja. V chráme sa konajú meditačné stretnutia. Možno sa pri troche šťastia budete môcť jedného z nich zúčastniť aj vy.

Park Viharamahadevi. Zdroj: wikipedie.cz - Sharmilan M

Park Viharamahadevi

Ak si potrebujete oddýchnuť od ruchu veľkomesta, priamo v srdci Kolomba sa nachádza zelená oáza, park Viharamahadevi. Je to najväčší a najzelenší park v meste. Pokoj, ktorý ponúka, je balzamom na dušu. Môžete sa v ňom prechádzať, usporiadať si piknik alebo obdivovať miestnu prírodu. Park Viharamahadevi je plný krásnych sôch, fontán a kvetinových záhrad, ktoré tomuto miestu dodávajú čaro. Je to teda ideálne miesto na oddych.

 

Červená mešita

Červená mešita alebo tiež Džami Ul-Alfar je obľúbenou turistickou atrakciou. Táto veľkolepá a impozantná stavba úplne vyčnieva z ulice. Vyniká nielen svojou jedinečnou architektúrou, ale aj atypickou červenou a bielou farbou, ktorá lemuje celú budovu v pruhoch. Fascinuje aj svojou bohatou históriou a kultúrou, ktorá nemôže neohúriť. Jej návšteva sa rozhodne oplatí.

Červená mešita Zdroj: wikipedia.cz

Miestne trhy

Hlavné mesto ponúka nespočetné množstvo typického srílanského tovaru a gastronomických špecialít. Tie si najlepšie vychutnáte na miestnych trhoch, kde sa pripravujú tradičné srílanské jedlá. Najznámejšie sú trhy v štvrti Pettah. Ulice tejto štvrte sú plné ľudí, ktorí sa prechádzajú okolo stánkov s jedlom, obchodov s ovocím, oblečením, látkami, korením a iným tovarom. Návštevníci tu môžu dostať všetko a naozaj lacno. Z jedál nezabudnite ochutnať najmä „kottu roti“, zmes z nakrájaných palaciniek, mäsa, zeleniny a korenia.

 

Národné múzeum

Národné múzeum v Kolombe je najväčšie a najstaršie múzeum na Srí Lanke vôbec. Múzeum sa môže pochváliť bohatou zbierkou historických a kultúrnych artefaktov vrátane starovekých sôch, mincí a zbraní. Ak sa rozhodnete múzeum navštíviť, vidíte tradičné srílanské umenie a remeslá a spoznáte fascinujúcu históriu tejto exotickej krajiny.

Chrám Captain´s garden Zdroj: wikipedia.cz – Jade Dsa

Hrám kapitánsku záhradu

Tento malebný hinduistický chrám, známy aj pod názvom Sri Kaileswaran, sa nachádza v centre Kolomba. Je to miesto náboženského záujmu a jeho zdobená architektúra priťahuje množstvo návštevníkov. Ohromujúce sochy a maľby zdobia jeho exteriér a interiér. Určite budete mať čo obdivovať.

Source: emarkanalytics.com
Foto: unsplash.com
Preview picture: unsplash.com
Tags: technology, top10

Blog

Blog o Srí Lance, magickém ostrově pro všechny, kdo milují přírodu, dobrodružství a pozitivně nastavené lidi.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kúsok raja už dnes

Príďte a objavte čaro Sleeping Elephant Beach Resort, kde luxus, pohodlie a príroda tvoria dokonalú harmóniu. Staneme sa súčasťou vašich nezabudnuteľných zážitkov. Tešíme sa na vás.

Rezervácia

Nájdite nás na mape

Vašu oázu pokoja a luxusu nájdete na tomto mieste.

Zobraziť viac

Potrebujete poradiť?

Môžete sa na nás v pokoji obrátiť s akoukoľvek otázkou ohľadom ubytovania, aktivít alebo služieb. Vždy vám radi odpovieme.

Formulár