9. apríla 2024,
10 minutes read

10 najlepších pláží na Srí Lanke, ktoré si nesmiete nechať ujsť

Srí Lanka je ostrov, ktorý je známy svojimi nádhernými plážami. Každá pláž na Srí Lanke má svoje vlastné čaro a ponúka jedinečné zážitky.

Pláž Unawatuna: Ideálna pre rodiny a dobrodruhov

Jednou z mojich obľúbených destinácií je Pláž Unawatuna. Je to skutočne výnimočné miesto, ktoré ponúka dokonalú kombináciu pre rodiny aj dobrodruhov. Pláž Unawatuna má piesočnatú pláž, pokojné more a plytký vstup do vody, takže je ideálna pre rodiny. Deti sa môžu vyšantiť vo vode a rodičia si môžu užívať oddych na pláži. Ale nielen to, pláž Unawatuna ponúka aj širokú škálu dobrodružných aktivít. Môžete napríklad vyskúšať šnorchlovanie a objavovať nádherný podmorský svet, potápať sa a objavovať tajomné miesta pod hladinou alebo surfovať na vlnách Indického oceánu.

Nezabudnite tiež spoznať miestnu kultúru, navštíviť miestne reštaurácie a ochutnať tradičnú srílanskú kuchyňu. Medzi moje obľúbené patria morské plody a ryža a kari.

Pláž Mirissa: raj pre pozorovanie veľrýb a surfovanie

Pláž Mirissa je známa ako jedno z najlepších miest na Srí Lanke na pozorovanie veľrýb. Každoročne sem priplávajú veľryby, ktoré si razia cestu k pobrežiu a poskytujú jedinečnú príležitosť na pozorovanie týchto nádherných morských cicavcov.

Ale Mirissa nie je len o veľrybách. Je to aj miesto, ktoré láka mnohých surferov. Jej vlny a vhodné podmienky z nej robia ideálne miesto na surfing. Môžete si tu prenajať surfovacie dosky a vyskúšať svoje schopnosti na vlnách Indického oceánu. Okrem surfovania sa môžete venovať aj šnorchlovaniu a potápaniu, kde môžete objavovať pestrý morský život a koralové útesy.

Pláž Bentota: pláž s priezračnou vodou a zlatým pieskom

Pláž Bentota je nielen jednou z najkrajších pláží na Srí Lanke, ale ponúka aj priezračnú vodu a jemný zlatý piesok. Táto kombinácia vytvára ideálne podmienky na relaxáciu a kúpanie. Ak máte radi vodné aktivity, Bentota je pre vás tiež ideálna. Môžete vyskúšať šnorchlovanie, potápanie alebo jazdenie na banánovom člne. Môžete si tiež vychutnať plavby loďou alebo romantické prechádzky po pláži.

Pláž Hikkaduwa: ideálne miesto na šnorchlovanie a potápanie

Pláž Hikkaduwa je jedným z najlepších miest na Srí Lanke na šnorchlovanie a potápanie. Pod hladinou môžete objaviť koralové útesy, pestrofarebné ryby a ďalšie morské živočíchy. Je to skutočne fascinujúci a nezabudnuteľný zážitok, ktorý vám umožní preskúmať bohatstvo podmorského sveta Srí Lanky.

Šnorchlovanie je ideálnou aktivitou pre tých, ktorí chcú spoznať krásy podmorského sveta bez potreby potápačského vybavenia. Stačí si vziať šnorchel a okuliare a môžete sa ponoriť do podmorského sveta Hikkaduwy. Uvidíte úžasné koralové útesy rôznych tvarov a farieb a stretnete pestrofarebné ryby, koraly a morské korytnačky. Je to nezabudnuteľný pohľad, ktorý si určite uchováte v pamäti.

Ak ste skúsenejší plavec a chceli by ste ešte viac preskúmať podmorský svet, potápanie je pre vás tou správnou aktivitou. Hikkaduwa ponúka vynikajúce podmienky na potápanie vrátane lekcií potápania pre začiatočníkov aj pokročilých. Pod vodou si môžete vychutnať fascinujúci podmorský svet. Je to skvelý spôsob, ako objaviť a spoznať podmorský svet Srí Lanky.

Pláž Nilaveli

Pláž Nilaveli je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kľud a relax. Táto pláž je menej preplnená, čo zaručuje kľud a pokojnú atmosféru. Vďaka piesočnatej pláži, modrej vode a palmám vám poskytne pocit úniku z rušného sveta. Môžete si tu užívať leňošenie na pláži, prechádzky pozdĺž pobrežia alebo vodné športy, napríklad windsurfing.

Pláž Arugam Bay: mekka surferov

Pláž Arugam Bay je známa ako mekka surferov na Srí Lanke. Táto pláž priťahuje množstvo nadšených surferov z celého sveta vďaka svojim vlnám a dobrým podmienkam na surfovanie. Môžete si tu prenajať dosku a vyskúšať si surfovanie na vlnách Indického oceánu.

Arugam Bay ponúka aj priateľskú a uvoľnenú atmosféru, takže si tu môžete vychutnať nielen surfovanie, ale aj pokojnú plážovú atmosféru a priateľské stretnutia s ostatnými surfermi.

Tangalle:

Tangalle je miesto, kde môžete zažiť krásnu prírodu a pokoj. Táto pláž je obklopená zelenou vegetáciou a ponúka pokojné prostredie na oddych a relaxáciu.
Tangalle ponúka nádherný únik do prírody. Môžete sa prechádzať po pláži a vnímať pokojné okolie alebo sa vydať na prieskum okolitej tropickej vegetácie s výhľadom na more. Nádherné západy slnka prinášajú magickú atmosféru, ktorú si môžete vychutnať počas večerných prechádzok po pláži. Okrem toho si môžete vychutnať čerstvé morské plody a tradičnú srílanskú kuchyňu.

Pasikuda Beach: ideálne pre rodiny

Pasikuda Beach je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Ponúka pokojné a bezpečné prostredie s plytkou vodou. Deti sa tu môžu voľne pohybovať, stavať hrady z piesku a nerušene sa hrať v piesku. Pasikuda je tiež skvelá pláž na kúpanie pre deti, pretože voda je príjemne teplá a prítomnosť vysokých vĺn je minimálna. Rodičia si na tejto pláži môžu vychutnať pohodlný relax a opaľovanie.

Pláž Pasikuda je tiež ideálnym miestom na rodinné aktivity, ako je šnorchlovanie, pri ktorom môžu deti spoznávať podmorský svet a pozorovať rôzne morské živočíchy. Ďalšou obľúbenou aktivitou pre rodiny je jazda na banáne, ktorá poskytuje nekonečnú zábavu najmä deťom.

Každý člen rodiny si na tejto pláži nájde niečo, čo ho zabaví a poteší. Pasikuda je skutočnou rodinnou plážou na Srí Lanke a možno ju odporučiť každému, kto dovolenkuje s deťmi v tejto krásnej tropickej destinácii.

Pláž Weligama:

Pláž Weligama je jednou z najznámejších surferských destinácií na Srí Lanke. Vďaka svojej zvlnenej pláži a stabilným vlnám je ideálna pre začiatočníkov aj pokročilých surferov.
Na pláži Weligama nájdete mnoho surfových škôl, kde sa môžete naučiť surfovať od profesionálov. Surfing v lokalite Weligama je nielen vzrušujúci, ale aj skvelý spôsob, ako si posilniť svoje zručnosti a preskúmať okolitú krajinu. Miestne pláže sú vhodné aj na lekcie surfovania pre začiatočníkov, takže sa môžete bez obáv pustiť do nového športu.

Táto pláž vám poskytne nielen nezabudnuteľný zážitok na vode, ale aj príležitosť spoznať nových ľudí a podeliť sa s nimi o svoju vášeň pre surfovanie. Weligama nie je len o surfovaní, môžete si tu vychutnať aj miestnu kultúru a srílanskú kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií v tejto oblasti a mnoho ďalších aktivít.

Pláž Uppuveli:

Pláž Uppuveli je jednou z najpokojnejších pláží na Srí Lanke. Ak hľadáte úplný odpočinok a relaxáciu, je to pre vás ideálne miesto. Na tejto pláži si môžete vychutnať pokojnú atmosféru a uniknúť pred zhonom každodenného života.
Relaxujte na vyhriatom piesku, počúvajte šumenie vĺn, nechajte sa rozmaznávať slnečnými lúčmi a nechajte svoje myšlienky voľne plynúť. Každú chvíľu sa môžete vydať na krátku prechádzku po pláži a vychutnávať si krásu prírody a okolitého prostredia. Pláž Uppuveli je skutočne čarovným miestom na romantický oddych, kde sa môžete sústrediť len na seba a svoju dušu.

Ak sa cítite vyčerpaní z rýchleho tempa moderného života, potom je Uppuveli nepochybne miestom, kde môžete nájsť pokoj a uniknúť pred zhonom. Neváhajte a strávte niekoľko chvíľ oddychom a doprajte si dokonalú harmóniu na tejto nádhernej pláži, ktorá vás obklopí pokojom a pohodou. Vydajte sa na neopísateľnú dovolenku na pláž Uppuveli a nechajte za sebou starosti každodenného života.

FAQ

Aké sú najlepšie pláže na Srí Lanke?

Pláž Unawatuna je jednou z najlepších pláží na Srí Lanke, ktorá ponúka dokonalú kombináciu pre rodiny aj dobrodruhov. Vďaka piesočnatej pláži, pokojnému moru a plytkému vstupu do vody je vhodná pre rodiny s deťmi.

Prečo je pláž Mirissa obľúbená?

Mirissa je pláž na juhu Srí Lanky a je známa ako jedno z najlepších miest na svete na pozorovanie veľrýb. Veľryby sem priplávajú každý rok. Tieto morské obry priplávajú blízko k pobrežiu, čo turistom poskytuje jedinečnú príležitosť pozorovať ich v ich prirodzenom prostredí.

Čo ponúka pláž Bentota?

Pláž Bentota je jednou z najkrajších pláží na Srí Lanke. Ponúka priezračnú vodu a jemný zlatistý piesok, čo vytvára ideálne podmienky na relaxáciu a kúpanie. Ak máte radi vodné aktivity, Bentota je pre vás ako stvorená.

Aká je atmosféra na pláži Hikkaduwa?

Pláž Hikkaduwa je známa ako jedno z najlepších miest na Srí Lanke na šnorchlovanie a potápanie. Pod hladinou môžete objaviť nádherné koralové útesy, pestrofarebné ryby a ďalší morský život.

Aká je pláž Nilaveli?

Pláž Nilaveli je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a relax. Táto pláž je menej preplnená, čo zaručuje pokoj a ticho. So svojou piesočnatou plážou, modrou vodou a palmami vytvára pocit úniku z rušného sveta.

Prečo je pláž Arugam Bay známa ako raj surferov?

Pláž Arugam Bay je známa ako mekka surferov na Srí Lanke. Vďaka svojim vlnám a dobrým podmienkam na surfovanie priťahuje množstvo vášnivých surferov z celého sveta. Môžete si tu požičať dosku a vyskúšať si surfovanie na vlnách Indického oceánu.

Čím je zaujímavá pláž Tangalle?

Tangalle je miesto, kde môžete zažiť krásnu prírodu a pokoj. Táto pláž je obklopená zelenou vegetáciou a ponúka pokojné prostredie na oddych a relaxáciu. Môžete si tu vychutnať prechádzky po pláži alebo preskúmať okolitú prírodu. Tangalle je tiež známe svojimi nádhernými západmi slnka, ktoré sú jedinečným zážitkom.

Čo ponúka pláž Pasikuda?

Pláž Pasikuda je ideálna pre rodiny s deťmi. Je to pokojná a rovná pláž s plytkou vodou, ktorá je bezpečná pre malé deti. Deti sa tu môžu zabaviť stavaním hradov z piesku, hraním sa v piesku a plávaním v teplej vode.

Čo je zaujímavé na pláži Weligama?“

Pláž Weligama je známa svojimi piesočnatými plážami, pokojným morom a malebnou scenériou. Je ideálna na opaľovanie, plávanie a surfovanie. Ponúka aj profesionálnu školu surfovania, kde si môžete prenajať surfovaciu dosku a naučiť sa základy tohto športu.

Čo je na pláži Uppuveli také výnimočné?

Pláž Uppuveli je známa svojím pokojom a tichom. Je to ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Táto pláž ponúka možnosť vychutnať si pokojnú atmosféru a relaxovať na slnečnom piesku. Uppuveli je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokoj a únik z rušného sveta.

Blog

Blog o Srí Lance, magickém ostrově pro všechny, kdo milují přírodu, dobrodružství a pozitivně nastavené lidi.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kúsok raja už dnes

Príďte a objavte čaro Sleeping Elephant Beach Resort, kde luxus, pohodlie a príroda tvoria dokonalú harmóniu. Staneme sa súčasťou vašich nezabudnuteľných zážitkov. Tešíme sa na vás.

Rezervácia

Nájdite nás na mape

Vašu oázu pokoja a luxusu nájdete na tomto mieste.

Zobraziť viac

Potrebujete poradiť?

Môžete sa na nás v pokoji obrátiť s akoukoľvek otázkou ohľadom ubytovania, aktivít alebo služieb. Vždy vám radi odpovieme.

Formulár