9. apríla 2024,
7 minutes read

Podrobný sprievodca po národných parkoch Srí Lanky

Srí Lanka je známa svojou bohatou prírodou, ktorá zahŕňa dažďové pralesy, hory, pláže a more. V krajine sa nachádza aj niekoľko národných parkov, ktoré ponúkajú jedinečné možnosti pozorovania divokej prírody.

V tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o národných parkoch na Srí Lanke. Dozviete sa o jednotlivých parkoch, ich faune a flóre, ako aj praktické informácie pre návštevníkov.

Ak sa chystáte na Srí Lanku, určite by ste nemali vynechať návštevu niektorého z národných parkov. Je to skvelý spôsob, ako spoznať krásu miestnej prírody a nahliadnuť do života divo žijúcich zvierat.

Národný park Yala

Národný park Yala je najznámejším národným parkom na Srí Lanke a je domovom bohatej a rozmanitej fauny a flóry. Nachádza sa na juhovýchodnom pobreží ostrova a je domovom ohromujúceho množstva voľne žijúcich živočíchov. Okrem mnohých iných druhov tu môžete vidieť slony, leopardy, medvede a krokodíly. Navyše je park veľmi bohatý aj na vtáčie druhy, čo ocenia najmä nadšenci pozorovania vtáctva.

Safari v Národnom parku Yala je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií na Srí Lanke. Počas safari môžete zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo! Sledujte divoké zvieratá a buďte svedkami ich prirodzeného správania. Vstúpiť do tohto exotického prostredia je zážitok, ktorý si budete dlho pamätať.

Národný park Udawalawe: sloní raj

Národný park Udawalawe sa nachádza v centrálnej časti Srí Lanky a je jedným z najlepších miest na pozorovanie slonov v krajine. Park je známy svojou populáciou ázijských slonov a poskytuje im ideálne prostredie na život.

Návštevníci tu majú možnosť previezť sa na safari vozidle a pozorovať slony v ich prirodzenom prostredí. Park je domovom aj mnohých ďalších druhov zvierat vrátane byvolov, vtákov a plazov.

Národný park Horton Plains: koniec sveta

Národný park Horton Plains sa nachádza vo vysokohorskej oblasti Sri Pada a je známy svojou krásnou krajinou a jedinečnými prírodnými útvarmi. Najznámejšou atrakciou parku je vyhliadka s názvom „World’s end“ v preklade Koniec sveta, ktorá ponúka malebný výhľad na hlboké údolie a okolité hory. Park je tiež obľúbeným miestom na trekking, pričom najznámejší je takzvaný koniec sveta, 9 km dlhý chodník vedúci k útesu s nádherným výhľadom na údolie s hĺbkou 870 metrov.

Toto úchvatné miesto poskytuje návštevníkom zážitok, ktorý nemajú šancu zažiť nikde inde. Pre milovníkov prírody a dobrodružstva je Národný park Horton Plains skutočným skvostom.

Národný park Minneriya: Zhromažďovanie slonov

Národný park Minneriya sa nachádza na severe Srí Lanky a je známy svojím slávnym zhromažďovaním slonov. Počas obdobia sucha sa slony sťahujú do parku, aby sa zhromaždili v blízkosti Nádrže Minneriya, čo je umelá vodná nádrž.

Návštevníci safari v tomto parku majú vynikajúcu príležitosť pozorovať tieto majestátne zvieratá v ich prirodzenom prostredí a sledovať ich správanie. V parku žijú aj ďalšie druhy zvierat vrátane damanov, jazvecov a vtákov.

Národný park Wilpattu: najväčší národný park na Srí Lanke

Národný park Wilpattu sa nachádza na severozápade Srí Lanky a je najväčším národným parkom v krajine. Tento nádherný park je známy svojou rozmanitou prírodou, ktorá zahŕňa močiare, jazerá, pláže a lesy. Je teda ideálnym miestom pre všetkých prírodovedcov a milovníkov krásnej krajiny.

Národný park Wilpattu je domovom obrovského množstva divokých zvierat, ako sú slony, leopardy a krokodíly. Ak sa rozhodnete pre safari v tomto parku, budete mať možnosť pozorovať tieto majestátne tvory v ich prirodzenom prostredí a spoznávať krásu a rozmanitosť prírody. Nezabudnuteľné dobrodružstvo je zaručené!

Národný park Kumana: raj pre pozorovateľov vtákov

Národný park Kumana sa nachádza na východnom pobreží Srí Lanky a je známy ako raj pre pozorovateľov vtákov. V tomto parku žije viac ako 200 druhov vtákov vrátane mnohých vzácnych a ohrozených druhov. Pre milovníkov prírody a pozorovateľov vtákov je Kumana ideálnym miestom na pozorovanie spevu týchto krehkých tvorov a pozorovanie ich fascinujúceho správania priamo v ich prirodzenom prostredí.

Návštevníci Kumany majú počas safari možnosť vidieť širokú škálu vtákov v ich prirodzenom prostredí, čo z nej robí skvelú možnosť pre nadšencov pozorovania vtákov. Okrem vtákov sa v parku vyskytujú aj iné zvieratá, ako napríklad slony, jelene a vodné byvoly, čo každodennému safari dodáva ešte viac dobrodružstva a rozmanitosti.

Srílanský sprievodca národnými parkami

Pri návšteve národného parku na Srí Lanke si musíte objednať sprievodcu. Sprievodca vám pomôže bezpečne sa pohybovať po parku a poskytne vám aj informácie o miestnej flóre a faune.

Sprievodca vám pomôže:

  • poznať a dodržiavať pravidlá parku
  • vyhnúť sa nebezpečenstvám, ako je napríklad kontakt s divokými zvieratami
  • vyhľadať najlepšie miesta na pozorovanie zvierat
  • poznať rôzne druhy zvierat a rastlín, ktoré žijú v parku

Odporúča sa rezervovať si sprievodcu vopred, najmä ak plánujete návštevu v hlavnej sezóne.

Ak hľadáte dobrodružstvo a nezabudnuteľné zážitky v prírode, srílanské národné parky sú pre vás tým pravým miestom. Táto exotická krajina ponúka širokú škálu parkov s bohatou flórou a faunou, v ktorých môžete objavovať divokosť a krásu prírody. Preto neváhajte a vydajte sa na nezabudnuteľnú cestu po národných parkoch Srí Lanky.

Zarezervujte si pobyt ešte dnes!

FAQ

Aký druh divokej zveri môžem v národnom parku Yala spozorovať

V národnom parku Yala môžete pozorovať rôzne druhy voľne žijúcich zvierat vrátane slonov, leopardov, medveďov a krokodílov. Park je tiež domovom bohatej rozmanitosti vtáctva.

Je safari v národnom parku Yala obľúbenou turistickou atrakciou na Srí Lanke?

Áno, safari v národnom parku Yala je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií na Srí Lanke. Návštevníci majú možnosť pozorovať divokú zver a zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo v exotickej divočine.

Kde sa nachádza národný park Udawalawe?

Národný park Udawalawe sa nachádza na hranici provincií Sabaragamuwa a Uva v centrálnej časti Srí Lanky. Park je vzdialený približne 165 km od Kolomba, hlavného mesta Srí Lanky.

Aké sú hlavné druhy živočíchov v národnom parku Udawalawe?

Národný park Udawalawe je známy svojou populáciou ázijských slonov, ktoré tu žijú v ideálnom prostredí.

Aké aktivity môžem robiť v národnom parku Horton Plains?

V národnom parku Horton Plains sa môžete vydať na trekking a preskúmať krásnu krajinu. Najznámejší je takzvaný Koniec sveta, ktorý ponúka nádherný výhľad na hlboké údolie a okolité hory.

Kde sa nachádza národný park Minneriya

Národný park Minneriya sa nachádza v centrálnej časti Srí Lanky, konkrétne v Severnej centrálnej provincii. Park je vzdialený približne 180 kilometrov od hlavného mesta Srí Lanky, Kolomba.

Prečo je národný park Minneriya známy?

Národný park Minneriya je známy svojím slávnym zhromaždením slonov, ktoré sa koná v období sucha okolo umelej vodnej nádrže Minneriya Tank.

Čo môžem očakávať na safari v národnom parku Wilpattu?

Počas safari v národnom parku Wilpattu môžete očakávať, že uvidíte rôzne druhy voľne žijúcich živočíchov, ako sú slony, leopardy, krokodíly a mnohé ďalšie. Park je tiež známy svojou rozmanitou divokou prírodou vrátane močiarov, jazier, pláží a lesov.

Prečo je národný park Kumana rajom milovníkov vtákov

Národný park Kumana je domovom viac ako 200 druhov vtákov vrátane mnohých vzácnych a ohrozených druhov. Je to ideálne miesto na pozorovanie vtákov v ich prirodzenom prostredí.

Blog

Blog o Srí Lance, magickém ostrově pro všechny, kdo milují přírodu, dobrodružství a pozitivně nastavené lidi.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kúsok raja už dnes

Príďte a objavte čaro Sleeping Elephant Beach Resort, kde luxus, pohodlie a príroda tvoria dokonalú harmóniu. Staneme sa súčasťou vašich nezabudnuteľných zážitkov. Tešíme sa na vás.

Rezervácia

Nájdite nás na mape

Vašu oázu pokoja a luxusu nájdete na tomto mieste.

Zobraziť viac

Potrebujete poradiť?

Môžete sa na nás v pokoji obrátiť s akoukoľvek otázkou ohľadom ubytovania, aktivít alebo služieb. Vždy vám radi odpovieme.

Formulár